loading...

انديشه قصرشيرين

سياسي ،اجتماعي، فرهنگي

بازدید : 175
جمعه 24 مهر 1399 زمان : 15:38

اندیشه قصرشیرین "چاپ شده در هفته نامه پویان غرب شماره 217 === این روزها فضا برای جماعت رونامه نگار مثل کار کردن در معدن زغال سنگ می‌ماند که هوای تنفسش آکنده از ذرات سرب و کربن است. چرا که روزنامه نگار باید از سیاست و از معضلات و مشکلات جامعه از ریز تا درشت بنویسد سیاستی که سیطره‌اش بر زندگی ما چنان گسترده است که هوای سربی و آلودگی آن بر نفس غلبه کرده است.

واقعیت این است تورم و گرانی‌های سر سام‌آور این روزها فضایی را ایجاد کرده که همه از ضعف‌های مدیریتی شاکی هستند " افزایش هزینه‌های زندگی به‌خصوص هزینه‌های مربوط به تامین مسکن و اقلام خوراکی در یک‌سال اخیر در حالی به‌شدت افزایش یافته که قشر ضعیف و کم در آمد جامعه به مانند کارگران تمام آیتم‌های مزدی خود را به‌صورت کامل دریافت کنند ماهانه درآمدی حدود سه میلیون تومان خواهند داشت که با تورم ماهی ده میلیون تومان بر اساس منبع مرکز آمار ایران زنگ خطری برای جامعه به شمار می‌رود که دولت می‌بایست توجه ویژه به معیشت مردم داشته باشد. هر چند نباید این نکته را فراموش کرد که تحریم‌های ظالمانه غرب و عدم فروش نفت از در امدهای کلی کشور کاسته است و زندگی مردم تحت شعاع این مشکلات و آسیب‌ها قرار گرفته است" از طرف دیگراز دی ماه سال گذشته تاکنون بیماری منحوس کرونا گریبانگیر جهان شده و تلفات سنگین چه از نظر اقتصادی و چه تلفات انسانی به زندگی مردم وارد ساخته است.

و اما نکته‌ای که قابل برسی است این است که بیماری کرونا در کشورمان بیشتر لمس می‌شود چون تحریم‌ها و گرانی‌های سر به فلک کشیده این روزها و عدم کنترل اقتصادی، بی ارزش شدن پول ملی و عدم امنیت شغلی بصورت محسوس قابل لمس است. متاسفانه سفره‌های مردم روز به روز کوچکتر می‌شود و مسائل و مشکلات پر رنگ تر از گذشته گردیده است. ملاحضه می‌شود که تورم افسار گسیخته روز به روز سرعتش افزون می‌گردد. همچنین مشکلاتی از قبیل اعتیاد، بالارفتن سن ازدواج، طلاق، خودکشی ودیگر مشکلات از نشاط جامعه کاسته است.

متاسفانه از آنجایی که در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم چه بهتر که دولت و مجلس در قالب طرحهای معیشتی دراز مدت به زندگی مردم توجه ویژه نمایند تا شرایط اقتصادی رو به بهبودی گراید.

اما تحلیلی بر بحث‌های این روزهای فضای مجازی که خوراک برای رسانه‌های معاند ایجاد کرده است. نمایندگان ملت که از سوی مردم انتخاب شده اند این روزها بیشتر در نوک پیکان انتقادها قرار گرفته‌اند. از خودروی دنا پلاس تا آمپول‌های آنفولانزا همگی در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفته است. کاش نمایندگان عزم خودرا جزم می‌کردند و گامی‌اساسی بر می‌داشتند. و مهمتر از همه دولت‌... جناب دکتر روحانی که در سال آخر ریاست جمهوری خود به سر می‌برد این روزها بیشتر از همه در معرض انتقادها قرار گرفته است.

از مجلس تا دیگر ارگانها، او را مقصر نابسامانی وضعیت کشور می‌دانند. در این روزها قیمت‌ها از مواد غذایی گرفته تا خودرو و قطعات و دیگر اقلام به نحوی بالا می‌رود که قدرت خرید روز به روز کاهش می‌یابد.

به جرات می‌توان گفت قشر مرفه هر روز فربه تر و سفره قشر ضعیف نحیف می‌گردد. حتی مرغ و گوشت و دیگر نیازهای روزانه آن‌ها حذف گردیده است. دولت روحانی از سوی مردم با اکثریت آرا برای امنیت اقتصادی و معیشتی انتخاب گردید. اما متاسفانه دیدیم فقط در حد شعار بود و جامه عمل به شعارها پوشانده نشد که انتظار می‌رود در سال آخر زمینه‌‌‌ای را فراهم کنند تا در انتخابات آتی روزنه امید برای مردم ایجاد شود .

به نظر من در شرایط به وجود آمده از جنگ اقتصادی تا ویروس کرونا چه خوب است این بحرانها و تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم و از دولت گرفته تا مجلس و دیگر نهادهای مربوطه به فکر معیشت مردم باشند چون این کشور حاصل خونهای ریخته شده شهدایی است که آزادانه جنگیدند تا مملکت آسیب نبیند خدا را شکر مملکت ما یک کشور چهار فصل با ذخایر غنی فراوان است با ایجاد شغل‌ها برای جوانان روحیه امن به جامعه تزریق کنند و فساد اداری و غارتگران بیت المال را ریشه کن کنند و مبارزه اساسی با مفسدان و اختلاسگران صورت گیرد.

برخورد شدید با دشمنان داخلی که مافیای قدرت هستند و کمتر از تحریمها به جامعه آسیب نمی‌زنند. در گام دوم انقلاب شرایطی را فراهم آورند تا خون شهدا و جانفشانی‌های آنها پایمال نشود و امید داریم که روزی خواهد رسید که مردم به حق خود برسند اگر مسئولین دلسوز باشند و شعارها محقق گردد


ادامه مطلب انیسِ نفوس است سلطانِ توس!
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :