loading...

انديشه قصرشيرين

سياسي ،اجتماعي، فرهنگي

بازدید : 177
جمعه 24 مهر 1399 زمان : 15:38

اندیشه قصرشیرین " انقلاب اسلامی‌بی شک نیازمند باز تعریف در ساختارهای خود می‌باشد و نقش برخی سازمانها را به دلایل مختلف تقویت یا تعطیل کند. جنگ تحمیلی سبب شد برای مدیریت بازار و جلوگیری از اخلال در نظام اقتصادی کشور سازمان تعزیرات حکومتی تحت نظر وزارت دادگستری دولت انجام وظیفه کند تا نظام توزیع، عرضه،تقاضا، کم فروشی، احتکار،گرانفروشی و پایش زنجیره اقتصادی بازوی قدرتمند دولت و حاکمیت در کشور باشد.

آن چیزی که امروز همراه با فشار خارجی و بدتر ازآن مردم را به سمت بی اعتمادی و فرار از انقلاب سوق می‌دهد تورم افسارگسیخته در کشور می‌باشد که سازمان تعزیرات حکومتی تا کنون نتوانسته ریشه بازار سیاه را بخشکاند.

در زمینه خودرو و اشتهای سیری ناپذیر شرکت‌ها در تخلیه جیب مردم تعزیرات حکومتی به هیچ عنوان موفق نبوده است بلکه با گرفتن چند نفر به همراه دوربین صدا و سیما کار تبلیغی انجام دادند. اینکه چه میزان پرونده وجود دارد یا چندین نفر را محاکمه کردند بحثی نیست، چرا هیچ کس از سازمان تعزیرات بازخواست نمی‌کند؟ آیا در مواجهه با گرانی‌های اخیر نامی‌از این سازمان در حمایت از مردم شنیده شده است. برخورد با بقال‌ها و وزن کردن کارتن شیرینی‌ها نمی‌تواند مرهم زخم مردم شود.

وقتی نظام اقتصادی در عرصه توزیع و تقاضا با مشکل مواجهه هست آیا سازمان تعزیرات تحت امر وزارت دادگستری کارش را به خوبی انجام داده است؟ اینکه چهار نفر را بگیرند و بعد گرانی‌ها به راه خود ادامه دهد انجام وظیفه کردند؟

آقایان مسئول ما فرزندان انقلاب هستیم، دلهای ما برای سربلندی ایران و نظام، همیشه پر از بغض‌های فروخفته ایست که از روی شرافت و حیا بازگو نکردیم، وقتی سازمانی نمی‌تواند در مبارزه با گرانی درست عمل کند یا اصلاح شود یا حکم انحلال را بدهید تا بودجه‌های بیت المال که از جیب مردم فقیر تامین می‌شود خرج نهادهای کارآمد شود.

گوشت گران می‌شود، شیر گران می‌شود، خودرو گران می‌شود و شورای رقابت با مدیران ایران خودرو جنگ زرگری راه می‌اندازند، یکی مدافع مردم دیگری وکیل خودرو ساز، در نهایت هم برای سازمان تعزیرات و شورای رقابت تره هم خورد نمی‌کنند، پراید در مدت سه سال ۵برابر می‌شود، کجای کار هوای مردم راه نگه داشتید؟

به همه مسئولین توصیه می‌کنم، زمزمه‌های خوبی در بین مردم از ولنگاری اقتصاد و بی تفاوتی به رنج مردم شنیده نمی‌شود، حادثه‌ها درکمین است، وقتی گرانی به عنوان یک عامل کار خود را می‌کند و هیچ قدرتی هم توان برخورد با آن را ندارد، سازمان‌های مربوطه به چه دردی می‌خورند؟

امروز با یک راننده تاکسی همکلام شدم که می‌نالید، برای یک روغن سوزی پراید بیش از ۶میلیون تومان هزینه کرده است، مردم به کجا پناه ببرند. در قیامت به خاطر تهمت‌هایی که به آمریکا زدیم محاکمه خواهیم شد،همه چیز را به تحریم ربط ندهیم، کم کاری‌ها را به ترامپ و دیگران نسبت ندهیم، خیار، داروی سرطانی نیست نمی‌توانید کنترل کنید!

وقتی انبارهای ایران خودرو و سایپا انباشت شده از احتکار هزاران اتومبیل چه لزومی‌دارد مردم بهای ریخت و پاش و مدیریت بی کیفیت را بپردازد؟ گرانی دلار را بهانه نکنید، ۷سال پیش ۱۰۰لیر سوریه یک دلار بود بعد از فاجعه انسانی و جنگ داخلی که ۹۰درصد تمام مشاغل و زیر ساخت‌ها نابود شده ۲۵۰لیر یک دلار است، در همین مدت دلار از ۳۰۰۰تومان در ایران به ۳۳هزار تومان رسیده است.

چه اتفاقی افتاده که در حالت جنگ باشیم یا نباشیم باید مردم فقیر تر و دولت غنی تر شود! فردا سازمان‌های مربوطه نگویند تخریب می‌کنید، وقتی مردم روز به روز فقیر تر و جیبشان خالی تر می‌شود بزرگترین تخریب علیه انقلاب است. سازمان تعزیرات در ساختار و رویکرد خود اصلاحاتی را به وجود بیاورد تا روزآمد باشد، نگذاریم گرانی بر جان مردم مسلط شود بعد از آن چهارتا بقال را بگیریم که وجدان دردمان را تسکین دهیم.

هیچ کس به مردم توضیح نمی‌دهد که چه خبر است در یک شب اقلام تا ۲۰۰ درصد گران می‌شود، تنها حرفی که نهادهای مسئول تحویل جامعه می‌دهند این است ، این قیمت‌ها واقعی نیست حباب است و به زودی می‌ترکد، باور کنید در این روزها هیچ حبابی نترکید جز ترکیدن سفره‌های مردم و استخوانهای مردم مستضعف.


ادامه مطلب شماره جدید هفته نامه پویان غرب به سر پرستی اردشیر ردگاه منتشر شد
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :